x
Zajrzyj w swoje
Kosz Unilite
Darmowa wysyłka od 149 zł

Latarka na szyję – dlaczego warto się w nią zaopatrzyć?

2 min. czytania

Ostatnią nowością jaka pojawiła się na rynku oświetlenia akumulatorowego jest latarka na szyję. Czym różni się od tradycyjnych latarek czołowych i gdzie sprawdzi się najlepiej? Zobaczcie sami!

Latarka na szyję

Od zawsze wiadomo, że w niektórych sytuacjach latarki czołowe wiodą prym i nie da się ich zastąpić latarkami ręcznymi czy szperaczami. Doceniane są przede wszystkim przez użytkowników, którzy cenią sobie wolne ręce podczas wykonywanych prac czy aktywności. Istotną przewagą czołówek nad konwencjonalnymi latarkami jest fakt, że generowane przez nie światło pada dokładnie w tym kierunku, w którym zwrócona jest głowa użytkownika. 

Dla kogo więc latarka na szyję? 

Latarka na szyję dedykowana jest dla osób, które nie chcą używać latarek czołowych lub nie lubią dyskomfortu związanego z uciskaniem paska na głowę.  Kolejną zaletą takiego latarki jest jej większa funkcjonalność. W latarce na szyję Unilite pałąk łączący dwie diody wykonano z materiału zapamiętującego nadany mu kształt. Jakie są z tego korzyści? Po pierwsze z łatwością dopasuję się do indywidualnego kształtu szyi użytkownika, a po drugie może być używana jako latarka inspekcyjna doświetlając trudno dostępne miejsca. Bez problemu można ją uformować w kształt „peryskopu” i oświetlić każde zakamarki.

UNILITE NL-350R to akumulatorowe latarka na szyję wyposażona w wysokiej jakości diody o  mocy aż 350 lumenów. Każda z głowic posiada możliwość niezależnej regulacji w zakresie 120°.

Latarka na szyję

Wyposażona w dwa stopnie jasności 350 i 80 lumenów dzięki czemu dostosujesz moc świecenia do swoich potrzeb. Wbudowany, wielokolorowy wskaźnik informuje o aktualnym poziomie naładowania akumulatora.  Ładowanie latarki na szyję odbywa się za pomocą  szybkiego złącza USB-C i trwa tylko 2,5h. Konstrukcja latarki na szyję spełnia normę IP54 oraz IK07 dlatego może być używana w każdych warunkach atmosferycznych. 

Latarka na szyję

Z latarek na szyję korzystają pracownicy budowlani, pracownicy warsztatów, majsterkowicze, elektrycy, hydraulicy czy instalatorzy. Często jest również wybierana przez miłośników nocnych spacerów, wędkarzy czy podczas biwaków. Jednym słowem wszystkich, którzy cenią sobie wolne ręce oraz swobodę poruszania.

Jeśli masz obawy czy latarka na szyję nie obciąży Twojego „karku” to mamy dobrą wiadomość! Waży jedyne 140g więc nawet nie poczujesz 🙂